Vores første håndbold ungdomslandshold i træningslejr for 20 år siden.
Lejren var optakt til VM som holdet vandt. I øvrigt en præstation som hele 5 af de U-hold der har været her i perioden 1997-2005, har præsteret.

 

siden er under udarbejdelse……

Danmark
Brabrand IF Håndbold 1.div damer
Dansk Arnis Forbund Arnis Senior + ungdom
Dansk Orienterings Forbund O-løb Landshold
Fiskeriskolen Kursus Kursiter
Korsør HK Håndbold U16 Division
Korsør/Tårnborg HK Håndbold 2.div herre
Pan Århus Orienteringsløb Seniorer
Ringkøbing Håndbold 1.div damer
Silkeborg IF Håndbold U18 Elite
Skjern Håndbold Håndbold 1.div damer
SønderjyskE Håndbold U18 Liga
Vendsyssel Jiu-jitsu Union Jiu-jitsu Senior + ungdom
Århus 1900 Orienteringsløb Da-Hr-Ungd.
Norge
Asker HB Håndbold 2.div damer
Askim FK Fodbold Gutter 16
Bodø/Glimt FK Fodbold Gutter 18 Elite
Brønnøysund IL Håndbold Gutter 19 Elite
Bærum SK Håndbold Elite Ungdom
Dale IL Fodbold Gutter 14
Drammen HK Håndbold Gutter 18 Elite
Drøbak/Frogn Fodbold Jenter 17 Elite
Ellingsrud IL Fodbold Jenter 16
Eidsberg IL Fodbold 7.division
Fana Håndball Håndbold Jenter U18
Fjellhammer IL Håndbold 1.div damer + U18 + U16
Flint IL Håndbold 2.div damer + Elite Junior
Fossum IF Fodbold Ungdom
Fyllingen FB Fodbold Ungdom
Gjøvik HK Håndbold 1.div damer
Gjerpen HB Håndbold 1.div damer
Grüner IL Fodbold Gutter 14
Gulset IL Fodbold Gutter
Halden FK Fodbold Gutter Elite
Heddal IL Fodbold 4.div herre
Hemning FB Fodbold Gutter
Hinna HB Håndbold Ungdom
HK-72 Sande Håndbold Ungdom
Holmestrand IF Fodbold 5.div herre + U18
Huk FK Fodbold Ungdom
Hødd IL Fodbold Gutter 19+16
Manglerud/Star IL Fodbold Jenter 16
Kambo IL Fodbold Gutter 16 Elite
Kil/Skarnes/Grue Håndbold Gutter
Lier IL Fodbold Gutter 16
Lillehammer HB Håndbold 3.div damer + herre
Lisleby HB Håndbold Jenter Elite
Lura IL Håndbold Ungdom
MO IL Fodbold Gutter
Nøtterøy HB Håndbold 1.div herre + U18
Odd Grenland Fodbold Gutter 16 Elite
Raumnes & Årnes IL Fodbold Gutter
Sande SK Fodbold 6.division + Gutter
Sandefjord FB Fodbold Gutter 19 Elite
Snarøya SK Fodbold
Sola HK Håndbold Jenter
Sotra SK Håndbold 3.division
Stavanger IF Håndbold Elite Ungdom  
Stavanger KFUM Håndbold Jenter
Stord IL Fodbold Gutter 18 Elite
Stord IL Håndbold Elite
Syril IL Fodbold Gutter 16 Elite
Telemark DK Dommere Seniorer
Torp IF Fodbold Gutter
Torsvik IF Fodbold Jenter 17
Tromsø Fodbold U19
Trøgstad/Båstad Håndbold 3.div herre
Tune IL Håndbold Jenter
Tydal IL Fodbold 3.div herre
Ullern HB Håndbold Jenter 16
Varhaug HB Håndbold 3.div damer
Øvrevoll / Hosle IF Fodbold Ungdom
Åmot IF Fodbold Gutter
Åsgårdstrand Fodbold Gutter
Sverige
Allingsås HK Håndbold Eliteserie herre
Älvsborgs FF Fodbold Ungdom
Backa HK Håndbold 1.div herre
Fotö GIF Fodbold 7.div herre
GF Kroppskultur Håndbold Allsvenskaen
Ginsten, GOIF Fodbold 4.div herre
Henåns IF Fodbold 4.div herre
IK Zenith Fodbold Jenter A
Kode / Kareby Fodbold 2.div damer
Kungsladugårds BK Fodbold 5.div herre
Kungälvs HK Håndbold 1.div herre + 2.div damer
Myckleby IK Fodbold Ungdom
Mölndals FF Fodbold Ungdom  
Näsets SK Fodbold 5.div herre
Orust BB Cykel Ungdom
PR Academy Fodbold Ungdom
Rävlanda AIS Fodbold 3.division
Rönnängs FF Fodbold 7.div herre
Råtorps IK Fodbold 4.div herre
Skogås-Trångsund FF Fodbold Ungdom
Smedjebacken FK Fodbold 4.div herre
Solängens BK Fodbold 6.div herre
Sörhaga HK Håndbold 2.div herre
Önnereds HK Håndbold Elite damer
Östansbo IS Fodbold 5.div herre
Åsaka SK Fodbold Herre
Tyskland
ASC Dortmund Håndbold Elite U  

 

Klubber der har gæstet os 5 eller flere gange, er markeret med denne pokal.